Eğitim & Kongreler

17.06.2022 tarihinde ‘’Onkolojide Tıbbi Beslenme 3 Vaka 3 Görüş’’ isimli toplantımız Ankara Mövenpick Hotel’de gerçekleşecektir. Toplantı detayı :

Program
18:30-20:30 : Dr. Dyt. Dilşat Baş – Onkoloji ve Kanser Hastalarında Beslenme


18.06.2022 tarihinde ‘’Nütrisyon Tanı Tedavi ve Çözüm Önerileri’’ isimli toplantımız İstanbul Point Hotel’de gerçekleşecektir. Toplantı detayı :

Program
15:00-15:45 : Dr. Dyt. Tuğçe Aytulu – Olgularla Oral Tıbbı Beslenme Tedavisi
15:45-16:30 : Uzm. Dyt. Fatma Turanlı – Olgularla Tüple Tıbbı Beslenme Tedavisi
16:30-17:00 : Nihal Odabaş – Enteral Beslenme Uygulamaları


30.05.2022 tarihinde “Onkolojide Tıbbi Beslenme 3 Vaka 3 Görüş” isimli toplantımız Ataşehir Sahan Restaurant’da gerçekleşecektir. Toplantı detayı:

Program
18:30- 19:00 – Dr. Dyt. Dilşat Baş – Güncel Tıbbi Beslenme Yaklaşımları
19:00- 19:20 – Dyt. Mine Özkazanç Akren – Kanser Hastalarında Beslenme
19:20- 19:40 – Dyt. Nilüfer Duygu Yüceli – Nöroloji Hastalarında Beslenme
19:40- 20:00 – Dyt. Batuhan Fidan – Geriatri Hastalarında Beslenme


25.05.2022 tarihinde ‘’ Olgularla Tıbbi Beslenme Tedavisi ve Nütrisyon Yönetimi’’ isimli toplantımız İzmit Wellborn Hotel’de gerçekleşecektir. Toplantı detayı:

Program
18:00-18:30 – Dr. Dyt. Dilşat Baş – Onkoloji Hastalarında Beslenme
18:30-19:00 – Nihal Odabaş – Enteral Beslenme Uygulamaları


“Gastroenteroloji Diyetisyenliği Sertifika Programı” Gastroenteroloji Diyetisyenliği Derneği, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi – ASAGEM ve NOBEL İlaç işbirliği ile yürütülmektedir. Programa 648 Diyetisyen başvurmuştur.

Sertifika programına sadece 2018-2019 mezunları ve öncesindeki mezunlar başvuru yapabilmiştir. 70 SAATLİK ONLINE PROGRAMIN EN AZ %70’ine KATILAN VE YAPILCAK SINAVDAN EN AZ 70 PUAN ALANLAR SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANACAKLARDIR. İLK SINAVDA BAŞARISIZ OLANLAR İÇİN EK SINAV HAKKI VERİLECEKTİR. EK SINAV SONUCUNDA DA BAŞARILI OLAMAYANLAR “KATILIM BELGESİ” VERİLECEKTİR.

Program NOBEL İLAÇ katkılarıyla “ÜCRETSİZ’ olarak planlanmıştır. Program 19 Ekim 2021 – 4 Ocak 2022 tarihleri arasında her salı ve perşembe günleri yürütülecektir.

Saygılarımızla.

KORUYUCU SAĞLIKTA GIDA ÜRÜNLERİNİN REFORMÜLASYONU ÇALIŞTAYI

 

Gastroenteroloji Diyetisyenliği Derneği olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz, “KORUYUCU SAĞLIKTA GIDA ÜRÜNLERİNİN REFORMÜLASYONU ÇALIŞTAYI” 22 Haziran 2023 tarihinde, Ankara Sheraton Otel’de; Kamu, Akademi, STK Temsilcileri ve diyetisyen meslektaşlarımın çok değerli katılımları ile gerçekleşti.

Çalıştay Başkanı Değerli Prof. Dr. Bensu Karahalil (Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Toksikoloji Anabilim Dalı Başkanı, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Risk Değerlendirme Komisyonları Gıda Katkı Maddeleri Komisyonu Başkan Yardımcısı), Birleşik Krallık Sağlık ve Sosyal Bakım Departmanı Sağlığın İyileştirilmesi ve Eşitsizlikler Ofisi Kıdemli Beslenme Bilimcisi Dr. Vicki Pyne, Toronto Üniversitesi’nden Dr. Tauseef Ahmad Khan kıymetli sunumlarını gerçekleştirdiler.

Çalıştay, katılımcıların soruları, yorumları ve değerli paylaşımları ile interaktif şekilde geçti.

Kurum yetkilileri başta olmak üzere aşağıda kısaca sizlerle paylaştığımız katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 • T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAYIN GENEL MÜDÜR
 • T.C. TARIM BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ RİSK DEĞERLENDİRME SAYIN DAİRE BAŞKANI VE DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAYIN GEN. MÜD. YARD. V.
 • T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAYIN GEN. MÜD. YARD.
 • T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GIDA İŞLETMELERİ VE KODEKS DAİRE BAŞKANLIĞI SAYIN DAİRE BAŞKANI VE DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GIDA KONTROL VE LABORATUVARLAR DAİRE BAŞKANLIĞI DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KANSER DAİRESİ BAŞKANLIĞI DAİRE BAŞKANLIĞI DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ HAYAT DAİRE BAŞKANLIĞI DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KANSER DAİRESİ BAŞKANLIĞI DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI HALK SAĞLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KRONİK HASTALIKLAR VE YAŞLI SAĞLIĞI DAİRESİ BAŞKANLIĞI DAİRE BAŞKANI VE DAİRE TEMSİLCİLERİ
 • ÇANKAYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (AÇSAP)
 • ANKARA ÜNİ. ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞR. ÜYESİ, GIDA ENSTİTÜSÜ BAŞKANI, EFSA TÜRKİYE AB PROJELERİ LİDERİ
 • BİTKİ BAZLI GIDALAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI
 • AKADEMİSYENLER
 • DİYETİSYENLER
 • STK TEMSİLCİLERİ

Prof. Dr. Murat BAŞ / GEDDER Yönetim Kurulu Başkanı

Konuşma Slayları

 

Yasal Uyarı

Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge ve her tür fikri mülkiyet hakkı, GEDDER’e aittir, yalnızca GEDDER tarafından ve izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, iletilemez ve yayınlanamaz. Bu siteden alınan her türlü ses, görüntü, yazı içeren hiçbir bilgi ve belge satılamaz veya herhangi bir kâr amacıyla dağıtılamaz. Başka kurum yada kuruluşlarca dökümanlarında yayınlanamaz.